تور گرجستان ویژه تابستان 96

گرجستان یک مقصد گردشگری بی نظیر جذاب می باشد. تورگرجستان می تواند  با مجللترین هتل های گرجستان و بهترین خدمات برخوردار است که میتواند جایگزین مناسبی برای سفر میباشد تور گرجستان مقرون به صرفه و بامناسب ترین قیمت و در عین حال پر از هیجان و زیبایی در حوزه مدیترانه میباشد چرا که مردمی میهمان نواز و خونگرم دارد.
 این کشور، گردشگران را از سراسر دنیا به سمت خود کشانده است. در تابستان میتوان از بهترین جاذبه های فوق العاده و طبیعی بسیار زیبای بی نظیری، تاریخی- فرهنگی و البته غذاهای لذیذ و متنوع گرجی، دلایل بسیار خوبی برای انتخاب تور گرجستان هستند.


آب و هوای گرجستان در تابستان

آب و هوای گرجستان در فصل تابستان گرم و خشک می باشد و عموما دمای هوا به ۲۰-۲۴ ° C می رسد .ماههای ژوئن و اوت از ماههایی هست که گرجستان را به هوای گرم و خشک معروف کرده و پایان ماه مه تا سپتامبر بهترین زمان برای بازید از گرجستان هستند.

 

هتل های معروف گرجستان:

 • هتل رادیسون بلو ایوریا
 • هتل ماریوت تفلیس
 • هتل هالینگ تفلیس
 • هتل بالتیمور

 

رستوران های گرجستان :

در فرهنگ گرجی رستوران اهمیت ویژه ای دارد چرا که بیشترین و مهمترین زمان زنگی آنها در رستوران گذرانده می شود وچیدمان آن با سلیقه های مختلف سازگاری دارد معروف ترین آنها رستوران سنگی که در تابستان خنک می باشد ، است. بیشتر رستوران ها با فضای شاد ، موسیقی سنتی ودکوراسیون آنها به شکل کاملأ اصیل و دلنشین گرجی طراحی شده ، همچنین رستوران های ترکی (استانبولی) در تفلیس بیشتر در خیابان مرجان ایشویلی می باشد. طرفداران زیادی به خود جلب کرده به خصوص مسلمانان که ذبح اسلامی اهمیت ویژه ای دارد. از مهم ترین غذا های گرجی :کباب ، پادریجانی، خینگالی ، شیشلیک گوساله و جوجه ، لوبلیانی، خاچاپوری، اوستری و .... می باشد.

 

 

 

جاهای دیدنی گرجستان

 • ساحل سحر آمیز گرجستان
 • مجسمه مادر گرجستان
 • موزه استالین گرجستان
 • شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان

 

 

ساحل سحر آمیز گرجستان

از تفریحات گرجستان ، ساحل سحر آمیز ست . ساحل سحرآمیز، که یکی از پرطرفدارترین سواحل گرجستان ست به رنگ قهوه ای و در برخی نقاط خاکستری رنگ می باشد، مردمان بومی گرجستان از قدیم معتقد بوده اند که خاک های ساحلی این منطقه شفابخش و برای بدن بسیار مفید است لذا از دیرباز افراد بسیاری جهت شفایخشی از بیماری و یا پیشگیری از آن به ساحل اورکی می آمدند و خاک و گل ساحلی را بر روی بدن خودشان قرار می دادند.مناطق ساحلی گرجستان از دیرباز پذیرای هزاران جهانگرد در هر فصلی از سال بوده است.

ساحل سحر آمیز گرجستان

ساحل سحر آمیز گرجستان

 

مجسمه مادر گرجستان

این مجسمه شبیه بانویی گرجی با لباس محلی ساخته شده که در دست راست او شمشیری به معنی سلحشوری و تهدید دشمن ها و در دست چپ ، کاسه برای پذیرایی از کسانی که با دوستی وارد گرجستان می شوند و شمشیر برای آن ها که با دشمنی می آیند.اکثر کشورهای شوروی سابق مثل ارمنستان و گرجستان این مجسمه را دارند.

مجسمه مادر گرجستان

مجسمه مادر گرجستان

 

موزه استالین گرجستان

استالین اهل باتومی نبود، بلکه او در گوری، یک شهر کوچک در گرجستان، به دنیا آمد ، اما یک موزه در باتومی به نام او (موزه‌ی استالین) ساخته شده که توریست های تور گرجستان را با زندگی او آشناتر می‌کند.استالین بین سال‌های ۱۹۰۱ و ۱۹۰۲ تنها چند ماه در این ساختمان ساکن بود. او در طی مدت اقامتش در باتومی، به سازماندهی کارگران قیرکار کمک کرد و یک مرکز چاپ غیر قانونی هم راه انداخت.

موزه استالین گرجستانموزه استالین گرجستان

 

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان

اوپلیستیخه (uplistsikhe) بزرگترین شهر سنگی دنیا می باشد، که تلفظ آن به معنای معبد خدایان یا قلعه خداوند است. این شهر در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر گوری در گرجستان قرار دارد که یکی از آثار باقی مانده از دین پیکانیزم می باشد. قدمت آن به قرن ۶ قبل از میلاد بر می گردد ، این شهر مرکز تجاری مهم گرجستان در جاده ابریشم بود.جمیعت آن حدود ۵۰۰۰ نفر می شد ،بزرگترین ساختمان سنگی کشف شده (تاناریس داربلسی) است که شامل یک سالن با ستون های سنگی غول پیکر است. باستان شناسان در خاک برداری هایی که انجام داده اند تعداد زیادی معابد و متعلقات دیگر مربوط به الهه خورشید، که قبل از آمدن مسیحیت، پرستش می شده اند را کشف کرده اند. این شهر همانند غار است که شامل سه قسمت زیرین میانی و زبرین می شود. پیشنهاد می کنم در طول گردش تان در تور گرجستان حتما سر ی به این شهر تاریخی بزنید.

 

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستانشهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان

 

ساحل بسیار زیبای گرجستان 

 • ساحل تایبی آیلند
 • ساحل جکیل آیلند
 • ساحل سنت اندرو

 

ساحل تایبی آیلند

جزیره تائبی که به خاطر سواحل گسترده، فانوس دریایی بی نظیر، و جو خانوادگی معروفه ،سالانه تعداد زیادی از توریست های تور گرجستان را به خود جدب کرده است این ساحل تا ساوانا فاصله کمی دارد و جزرو مد دریا فضای رمانتیک و خیره کننده ای را بوجود آورده است و یکی از بهترین سواحل گرجستان در جزایر مرزی به شمار می آید.

 

ساحل تایبی آیلند

ساحل تایبی آیلند

 

 

ساحل جکیل آیلند

ساحل جکیل آیلند هست شما در این جزیره میتونین سواحل با شکوه و حیات وحش دیدنی رو تجربه کنین جزیره جکیل به خاطر لانه های لاک پشت های دریایی و ورزشهای ابی مث غواصی و ماهیگیری معروفه و برای رفع خستگی میتونید به هتل های شیک گرجستان که در اطراف این سواحله مراجعه کنید.

 

ساحل جکیل آیلندساحل جکیل آیلند

 

ساحل سنت اندرو

این ساحل اسم جالبی داره: ساحل پرستار بچه بز!البته جذابیت های دیگه ای هم داره. دوستداران طبیعت برای دیدن پرندگان،  و حیات وحش بی نظیرش به اینجا میان و البته بچه هاتون میتونن به تفریحات آبی مث موج سواری و.. مشغول بشن.

 

ساحل سنت اندرو

 

 

 

خواندن 296 بار