معبد تین هو کوآلالامپور از مکانهای دیدنی مالزی

معبد تین هو کوآلالامپور

Temple Thean Hou Kuala Lumpur

یکی از  دیدنی های کوالالامپور معبد تین هو بزرگ ترین معبد چینی های مالزی  است .این معبد که عمر زیادی هم ندارد بالای یک تپه ساخته شده که شاید ۲۵ سال بیشتر سن نداشته باشد و وقف شده برای سه خدای چینی ها است و برای بزرگداشت این خدایان یا الهه ها ساخته شده است!معبد تین هو کوالالامپور

معبد تین هو کوالالامپور دارای تالار هایی چند منظوره با سقف طلایی و ردیف هایی از فانوس های آویخته می باشد. در درون این تالار های سه مسجد عالی از خدایان قرار گرفته که شامل مجسمه الهه ثین هو می باشد . معماری تزئین یافته و صحنه های اطراف آن فضایی آرام به معبد می بخشد .بهترین وقت برای بازدید ازآن، زمان سال نوی چینی هاست که همه جا با مجسمه های زیبایی تزیین شده و فانوس های قرمز رنگ چینی، محوطه معبد رو پوشانده است. شب سال نوی چینی، مراسم بسیار زیبا و متنوعی در معبد برگزار می شود که با آتش بازی آخر شب به پایان می رسد. 

معبد تین هو کوالالامپور

در داخل معبد بر روی زمین ، مجسمه 12 حیوان مربوط به تقویم چینی وجود دارد . در محوطه داخل زیر زمین ، مغازه ها شمار وسیعی از اقلام گوناگون مانند کنده کاری هایی چوبی و یا دیگر وسائل تزئین یافته را بفروش می رسانند. بسیاری از چینی ها این محل را برای مراسم عروسی خود برگزینند .  زائران و بازدید کنندگان می توانند برای آگاهی از طالع خود از طالع بینانی که در معبد این خدمات را انجام می دهند ، بهره بگیرند . 

معبد تین هو کوالالامپور
داخل معبد رو به روی در ورودی سه مجسمه بزرگ با سه خدای اصلی قرار دارد  که اولی خدای ثروت دومی خدای قدرت و سومی خدای سلامت. پایین پای خداهای اصلی، مجسمه های دیگری هم هست . سکوهای کوچکی رو به روی هر خدا قرار داره که مردم به نوبت روی آنها زانو می زنن و در حالی که چهار عود در دستشان ، دعا می کنن و در میانه دعا و انتهای آن چند بار عودها را آرام تکان می دهند.

 

 

آدرس تین هو در مالزی: Putra , Kuala Lumpur Persiaran Endah , off Jalan Syed

 

 

خواندن 2000 بار