غار باتو کوالالامپور مالزی

غارباتو کوآلالامپور مالزی

غار باتو یکی از دیدینی های کولالامپور مالزی است.اين غار در سال 1881 میلادی به وسیله یک جستجو گر امریکایی کشف شد و در 13 كيلومتري (7 مايلي) شمال كوالالامپور واقع شده است.

غار باتو کوالالامپور مالزی

این مکان در طول دوران استعمار به عنوان یک منطقه تفریحی و پس از آن به عنوان مخفیگاهی برای کمونیست ها بود و امروزه به عنوان محل مقدس برای عبادت و پرستش هندوهاست.اين غار شامل 3 غار اصلي و يك غار كوچك مي شود. و از سنگ آهك بوده كه 400 متر ارتفاع و طول آن به بيش از 100 مي رسد . از Golden Triangle شما با تاكسي و يا اتوبوس خط 11 مي توانيد به راحتي به اين محل برسيد.معبد SubramaniamُSwamy که پرستشگاه خدای هند Mmurugan است. در داخل این غار قرار دارد. این محل در ایام عید هندوها ،Thaipusam که زائران هندو و گردشگران از سراسر جهان به این غار می آیند.

غار باتو کوالالامپور مالزی

از نکات بسیار جالب غار باتو کوآلالامپور مالزی این است که وقتی شما به این محل رسیدید تعداد زيادي ميمون به استقبال شما مي آيند. اگر شما سر راه بادام زميني و  موز خريده باشيد آنها به قصد گرفتن آنها به شما نزديك مي شوند.بازدیدکنندگان با دیدن هزاران عابدی که بدنهایشان را با قلابهاو سوزهنه و سیخ های فلزی سوراخ کرده اند حیرت زده خواهند شد در این محل پلکانی بزرگ با 272 پله وجود دارد که بازدیدکنندگان با بالا رفتن از آن به غار مقدس و باستاني Batu مي رسند. آن دسته از بازدیدکنندگانی که علافه مند به دیدن نقاشی هایی از مراسم و باورهای هند و مجسمه خدایان هندو هستند میتوانند سری به نگار خانه هنری غار بزنند.

غار باتو کوالالامپور مالزی

غار باتو کوالالامپور مالزی

اتوبوس ها هر نيم ساعت يكبار از  Lebuh Pudu  به طرف غار حركت مي كنند كه اين سفر كوتاه 45 دقيقه طول مي كشد.

ساعت بازديد 7 صبح تا 9 شب است.

 

 

خواندن 2290 بار