معبد کک لوک سي پنانگ+عکس+نقشه

معبد کک لوک سي پنانگ

Kek Lok Si Temple Penang

 

بزرگترين معبد بودا در جنوب شرق آسيا و بدون شک يکي از معروفترين معبدها در پنانگ است معبد کک لوک سي پنانگ است، که به معبد "سوپريم بليس" نيز معروف است.
ساخت اين معبد در سال 1893 آغاز شد؛ اين معبد الهام گرفته از راهب اعظم معبد گادش آو مرسي در خيابان پيت است. امپراتور گوانگزو ساخت اين معبد را تاييد، و لوح و 70,000 جلد از نسخه سلطنتي سوتراس بودايي را به اين محل اعطا کرد. ديگر حاکمان چيني، از جمله اعليحضرت امپراتور کوانگ خي و شهبانو سيزي از سلسله چينگ، آنقدر تحت تاثير اين معبد قرار گرفتند که هداياي زيادي را به آنجا اهدا کردند.

 معبد کک لوک سي پنانگ


تپه هاي اين منطقه (به نام "هي سان" يا کرين هيل) که در اير ايتان واقع شده اند، از قديم اهميت خدايي داشته و از تمام مشخصات "فنگ شويي" مناسب براي يک معبد برخوردار بوده اند. در حقيقت، اين تپه ها براي راهبان و تائوئيست هايي که به دنبال جاودانگي هستند، محل بسيار مناسبي براي عزلت نشيني است.بهترين زمان براي بازديد از این مکان دیدنی پنانگ در جشن هاي سال نو چين است، وقتي که معبد را با هزاران فانوس روشن آويزان تزئين مي کنند. در زمان هاي ديگر نيز مناظر تماشايي زيادي وجود دارد؛ در اول اين فهرست نمازخانه ها، بتکده ها، برج هاي ناقوس و يک حوضچه پر از لاک پشت قرار دارند.

 معبد کک لوک سي پنانگ