پارک تامان نگارا مالزی+ عکس و نقشه

پارک تامان نگارا مالزی

Taman Negara Park Malaysia


پارک تامان نگارا مالزی اولین و قدیمی ترین منطقه محافظت شده رسمی در مالزی است و در اصل نام آن پارک ملی پادشاه جورج V است. پادشاهان کلانتان، پاهانگ و ترنگانو (در طی جشن Silver Jubilee در زمان پادشاهی جورج) در سال 1938 دستور دادند تا این پارک برای حفظ طبیعت بومی این سرزمین ثبت شود. بعد از اینکه کشور در سال 1957 استقلال خود را بدست آورد، نام این پارک به تامان نگارا تبدیل شد.

پارک تامان نگارا مالزی

پارک تامان نگارا مالزی

این پارک یکی از مراکز تفریحی مالزی است که از معروف ترین تفریحات آن کشتی های تفریحی در رودخانه و پیاده روی در جنگل هستند. گذشتن از پل مخصوص پیاده روی بر فراز درختان یکی از بایدها است، زیرا منظره بی نظیری را به بازدیدکنندگان هدیه می دهد. مخفیگاه های مخصوص رصد نیز راه بی نظیر دیگری برای مشاهده حیات وحش است. کلبه های ساده ای بالای زمین ساخته شده اند که به مهمانان امکان می دهند تا شب را در این محل سپری کنند و فرصت تماشای حیوانات در زیستگاه طبیعیشان را از دست ندهند. غارگردی با قایق یا پیاده نیز برای بازدیدکنندگان وجود دارد.

پارک تامان نگارا مالزی

پارک تامان نگارا مالزیپارک تامان نگارا مالزی یکی از قدیمی ترین جنگل های بارانی در دنیا است که حدود 130 میلیون سال قدمت دارد. فراوانی و تنوع طبیعت در اینجا فوق العاده است و این پارک را به یکی از پیچیده ترین و غنی ترین اکوسیستم های دنیا تبدیل کرده است.

پارک تامان نگارا مالزی

پارک تامان نگارا مالزی