پایان غم انگیز هواپیما مالزی با 239 سرنشین

پایان غم انگیز هواپیما مالزی با 239 سرنشین

 

روز 24 مارس نخست وزير مالزی اعلام کرد هواپيمای شماره 370 هواپيمايی مالزی در اقيانوس هند جنوبی، در غرب پرت استراليا سقوط کرده است. در همين حال، شرکت خطوط هواپيمای مالزی اعلام کرد که هيچ کدام از مسافران هواپيمای مفقود شده اين کشور از حادثه سقوط جان سالم به در نبرده‌اند.
طبق اطلاعات ماهواره اي که توسط يک شرکت ماهواره ای- تجسسی انگليسی ارائه شده است، هواپيماي مالزی ايرلاين به شماره 370 در قسمتهای جنوبی اقيانوس هند سقوط کرده است. با اين خبر اعلام شده، احتمال اينکه کسی از سرنشينان اين هواپيما زنده باشد، منتنفی است. چون محل سقوط،‌ مکان مناسبي براي فرود ندارد.


malaysia_airplan2-ticket

طی این خبر نجيب رزاق، نخست وزير از خبرنگاران خواست به حريم خصوصی خانواده های قربانيان احترام بگذارند. او گفت: خانواده های قربانيان هفته سختی را پشت سر گذاشته اند و اين خبر می تواند برای آنها بسيار سخت باشد.

همچنين هشام‌الدين حسين وزير راه و ترابري مالزی هم در توئيتر نوشت “کلمات نمي‌توانند حال من را امشب توصيف کنند اما به همه بويژه خانواده‌های مسافران و خدمه پرواز قول می دهم که جستجو ادامه پيدا خواهد کرد.”

malaysia_airplan-ticket

 

عمليات تجسس روزهای اخير همچنان ادامه پيدا کند. پيدا کردن قطعات هواپيما در تعيين اينکه برای هواپيما چه اتفاقي افتاده اهميت اساسي دارد، مثلا از بررسی بدنه مي‌توان فهميد بدنه در هوا شکاف برداشته شده يا پس از برخورد با آب.مهمترين مشکل اين تجسس دورافتاده منطقه و بدی آب و هوای آن است. منطقه‌ای که گفته‌ مي‌شود پرواز هواپيما در آنجا خاتمه يافته از نظر آب‌وهوايی يکی از بدترين نقاط دنياست. کارشناسان مي‌گويند با وجود به دست آمدن اطلاعات جديد، يافتن قطعات هواپيما بسيار دشوار است، بويژه اينکه گردباد گيليان به منطقه نزديک شده و اوضاع جوی رو به وخامت می رود.

 

malaysia_airplan3-ticket

 

پيش از برگزاری نشست خبری نخست وزير مالزی متني که در اختيار اعضای خانواده سرنشينان هواپيمای ناپديد شده قرار گرفت، منتشر شده است. شرکت هواپيمايی مالزی در اين متن به آنها تسليت گفته و اعلام کرده که در طول هفته ها و ماه های آينده به حمايت از آنها ادامه خواهد داد. اين شرکت تأکيد کرده است که تحقيقات و جستجوها ادامه خواهد يافت تا پاسخ پرسش هايی که مطرح است پيدا شود.منطقه سقوط در غرب پرت استراليا، همان محلي است که در آن تصاوير ماهواره اي چند روز پيش نشانه هايي پيدا کرده بود.

 

malaysia-airplan1-ticket

ما نیز به این مصیبت را به خانواده های داغدار سرنشینان این هواپیما تسلیت میگوییم وامیدواریم دیگر شاهد این حواث نباشیم.

malaysia-airplan4-ticket

منبع